TimberTime Rapporter: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
Peter (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
Peter (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
| Rad 34: | Rad 34: | ||
|- | |- | ||
| [[TimberTime_Report_Timmerlager_Välta|Timmerlager - Välta]] || Rapporten visar aktuell information om timmerlagret men per välta istället för timmerklass. | | [[TimberTime_Report_Timmerlager_Välta|Timmerlager - Välta]] || Rapporten visar aktuell information om timmerlagret men per välta istället för timmerklass. | ||
|- | |||
| [[TimberTime_Report_Väntetid|Väntetid]] || Rapporten visar väntetid i form av ankomsttid i förhållande till bokad tid inom vald period på vald plats. | |||
|} | |} | ||
Versionen från 24 juni 2014 kl. 07.52
Följande rapporter finns tillgängliga i TimberTime
| Rapport | Beskrivning |
| Användaraktivitet | Rapporten visar per registreringsnummer vilka tider som blivit bokade/lossade/saknade etc. |
| Avbokningar | Visar de användare som har avbokat. |
| Aviseringsuppföljning | Information om de aviseringar som är gjorda. |
| Bokningar | Information om de bokningar som är gjorda. |
| Bokningsstatistik | Översikt om hur användare har bokat (Förhandsbokad, ankomstbokad, obokad och saknad) |
| Händelse per veckotimme | Diagram över antalet av bokning och lossningar per timme. Uppdelat per veckodag. |
| Inkörning | Information från SDC om vad som blivit inkört grupperat på huvudkod säljare. |
| Leveransmottagning - SDC | Summering av stockmätning och travmätning per dag |
| Lossningsordning | Visar information om vilken ordning lass har blivit lossade. |
| SDC | Information från SDC ihopkopplat med bokning i TimberTime. |
| Timmerlager - Produktion | Rapporten visar vad som passerat timmersorteringen per dag. |
| Timmerlager - Lagerutveckling | Rapporten visar utveckling för lagret under vald period. |
| Timmerlager - Lager | Rapporten visar aktuell lager information. |
| Timmerlager - Lass | Rapporten visar aktuell information om lass i det osorterade lagret |
| Timmerlager - Välta | Rapporten visar aktuell information om timmerlagret men per välta istället för timmerklass. |
| Väntetid | Rapporten visar väntetid i form av ankomsttid i förhållande till bokad tid inom vald period på vald plats. |